Jaki laptop do gier?

Gracze to najbardziej wymagająca grupa użytkowników notebooków.
Najlepszy w testach okazał się XNOTE P170SM, posiadający mobilną kartę graficzną na rynku GeForce GTX 780M wyposażoną w 4 GB pamięci wideo. Układ chłodzenia jest adekwatny do podzespołów płyty głównej. Laptop ten posiada dwa wentylatory, oddzielny do kraty graficznej i procesora. Mają jeden minus, ich cena rynkowa to około 10 tysięcy złotych.
Przedstawiamy alternatywy. Dobrym wyborem jest MSI, który posiada procesor z serii i7. Posiada trochę gorsza kartę graficzną i mniej pamięci, w dłuższym czasie można zauważyć, iż gry działają wolniej niż w Xnote, jednak jest wystarczający dla wymagających. Laptop ma zamontowany pojedynczy wentylator. Nie dla wszystkich liczy się tylko wnętrze laptopa. MSI wygląda znacznie lepiej. Jednak należy pamiętać, iż wymiana elementów obudowy wykonywana pogwarancyjne jest utrudniona. Części obudowy są trudno dostępne.
Lenovo IdeaPad Y500 to laptop, który zasługuje na uwagę. Wprawdzie posiada podzespoły starszej generacji jak np. układ graficzny czy procesor jednak całkiem dobrze radzi sobie z grami oraz pozwala nam cieszyć się dłuższą pracą na baterii. Co ciekawe ten model posiada dwie karty graficzne. Jak większość laptopów ma pojedynczy wentylator.
Laptop Acer V3-772Ga161 to kolejna pozycja warta zauważenia. Jest to laptop bardziej do zadań multimedialnych, jednak na pochwałę zasługuje jego designe. Prosta forma daje duży komfort pracy. Układ chłodzenia również zdaje egzamin. Wada to animacja, która wynosi 12 klatek na sekundę co przekłada się na płynność gry.
W kwestii obsługi gier i ich animacji lepszy od Acera będzie Samsung NP550P7C, jednak tylko ze względu na matryce, która ma lepszą rozdzielczość. Zastosowano matryce 1600×900 pikseli. Pozostałe podzespoły są porównywalne do Acera.
Jeśli planujemy zakup laptopa przeznaczonego do gier musimy zwrócić uwagę również na dźwięk. Większość laptopów dumnie prezentuję nazwę producenta głośników zastosowanych w laptopie jednak jest to tylko reklama. Wiele z nich posiada subwoofer, który nie zapewnia nam dziwię ku jakiego oczekujemy.
Pomocną rzeczą w laptopie do gier jest podświetlana klawiatura oraz rozstaw klawiszy. Najbardziej optymalną klawiaturę posiada Lenovo, za to Xnote oraz MSI umiejscowili klawisz Windows po prawej stronie, po to, by przypadkiem nie wykonać wyjścia z gry.
Podsumowując, najlepszym laptopem do gier jest Xnote, jednak jest to kosztowny wydatek. Jeśli szukamy tańszej alternatywy godnym uwagi jest wspomniane Lenovo oraz MSI.