Czy warto zainteresować się laptopami od Lenovo?

Z pewnością większość użytkowników rozważających zakup nowego laptopa zetknęła się z firmą Lenovo. To przedsiębiorstwo, które powstało w 1984 roku, a jego głównymi produktami była elektronika oraz sprzęt komputerowy. Firma powstałą w Chinach i bardzo szybko urosła do miana największego producenta notebooków na świecie. Warto zwrócić uwagę na transakcje, która firma Lenovo sfinalizowała już w XXI wieku. Mowa o kupnie działu komputerów PC od IBM.

Owa transakcja miała miejsce w 2005 roku, a Lenovo musiało podjąć decyzję o wydaniu 650 milionów dolarów oraz o przekazaniu wartego 600 milionów pakietu akcji. Kolejna transakcja chińskiej firmy została przeprowadzona w 2014 roku, a mianowicie chodzi o zakup przez Lenovo Motoroli, za którą chińska firma zapłaciła 3 miliardy dolarów dla Google. Warto zwrócić uwagę, że nieco wcześniej Google nabyło Motorolę za zdecydowanie wyższą kwotę. Nie ulega wątpliwości, że jednym z popularniejszych ultrabooków wyprodukowanych przez Lenovo jest ThinkPad Yoga, który umożliwia pracę w aż czterech trybach. Ekran dotykowy o przekątnej 12,5 cala i rozdzielczości QHD+ umożliwia obracanie go o nawet 360 stopni.lenovo-firma

Dla wielu przedsiębiorców może być zarówno laptopem, tabletem, jaki wyglądać niczym zwykły tablet z podstawką. Klienci mają możliwość wyposażenia swojego sprzętu Lenovo ThinkPad w 1 terabajtowy dysk HDD lub 256-gigabajtowy dysk SSD. Lenovo ThinkPad z serii Yoga umożliwia obsługę pióra cyfrowego oraz gwarantuje satysfakcjonująco długi czas pracy na baterii. Przedstawicielem komputerów osobistych Lenovo IdeaPad z serii Flex jest Flex 15. To Laptop, który ma ekran o przekątnej 15,6 cala, a jednocześnie może spełniać dwie funkcje. Mowa tu o wykorzystaniu go w pozycji standardowej, czyli laptopa, jak i stand. Użycie dolnej części laptopa jako podstawki może uprzyjemnić korzystanie z funkcji dotykowych sprzętu. 10-puntkowy ekran wielodotykowy bardzo dobrze reaguje na wszystkie polecenia, natomiast masa całego sprzętu zamyka się w wadze 2,3 kg. Nie należy zapomnieć o fakcie, iż IdeaPad Flex 15 dysponuje głośnikami stereo, które posiadają certyfikat Dolby Advanced Audio.

Producent wykorzystuje w laptopie IdeaPad Flex 15 procesor Intel Celeron 2955U, Intel Pentium 3556U bądź procesory z serii Intel Core i3/i5/i7. Na pokładzie znajdziemy system operacyjny Windows 8 bądź Windows 8 Pro, natomiast w najwyższej opcji użytkownicy mogą liczyć na kartę grafiki GeForce GT 740M 2 GB. Tanią alternatywą dla przedstawionych serii laptopów mogą być produkty Lenovo Essential, a więc pochodzące z popularnej serii B. W tym wypadku na myśl przychodzą przede wszystkim komputery osobiste tj. Lenovo B590 oraz Lenovo B5400. Oba laptopy posiadają ekrany 15,6 cala, aczkolwiek drugi z nich umożliwia obsługę ekranu dotykowego. Stroniąc od takich możliwości idealny może wydać się Lenovo B590, którego matryca pracuje w rozdzielczości HD, natomiast układ grafiki NVIDIA GeForce GT610M o wielkości pamięci 1 GB umożliwia uruchamianie nawet bardziej wymagających aplikacji lub gier.