Efekt matowej matrycy.

Jak tanim kosztem uzyskać z matrycy połyskowej matrycę matową. Jeśli znudziła Ci się matryca błyszcząca lub zaczyna Cię wkurzać odbicie otoczenia za Twoimi plecami albo nieustanne refleksy na ekranie męczące oczy podpowiemy jak tanim kosztem przerobić matrycę bez jej wykręcania. Otóż sztuczka polega na tym aby na matrycę nakleić folię z powłoką antyrefleksyjną koszt takiej folii to od 70zł w górę w zależności jakiej będzie firmy. Montaż i wrażenia opiszemy na przykładzie laptopa Lenovo S500. Zalecamy użyć rękawiczek bawełnianych dostępnych w każdej aptece (aby uniknąć odcisków) oraz specjalnej rakli jako narzędzia do naciągania folii na ekran (możemy do tej czynności użyć karty kredytowej).

1. Pierwsza czynność mierzymy rozmiar matrycy i kupujemy folię dokładnie na wymiar naszego laptopa w naszym przypadku folia firmy 3M Vikuiti AMRM200. Firma ta obiecuje nie tylko wyeliminowanie refleksów powierzchniowych, ale też dobrą ochronę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Powierzchnia folii jest wielowarstwowa ? podobnie jak powierzchnia patelni ? nie przyjmuje wody ani tłuszczu, więc brud i odciski palców są łatwe do usunięcia.
2. Przygotowujemy wszystkie narzędzia (rękawiczki, specjalna szmatkę z mikrofazy i rakle) oraz dopasowujemy na sucho folię czy pasuje idealnie.
3. Zakładamy rękawiczki i czyścimy dokładnie ekran matrycy nie spiesząc się ponadto.
4. Staramy się przyłożyć folie równoległe i odrywamy spód folii jednym ruchem starająć się aby pod folię dostało się jak najmniej pęcherzyków powietrza pomagają csobie w tym celu raklą.
5. Nadmiar pęcherzyków usuwamy raklą starając się delikatnie dociskać i przesuwać ku skraju folii, choć żeby niektóre usunąć należy jeszcze raz podnieść folię aż do oczekiwanego rezultatu (ryzykujemy przy tym działaniu tym że dostanie się kurz) Pow ykonianu tego kroku nasza praca jest już skończona.
6. Pozostaje na m podziwiać efekty ? widać różnicę??
Prawie nic się nie odbija ? obraz sprawia doskonałe wrażenie. Kolor czarny jest jeszcze bardziej czarniejszy ? straciliśmy za to nieznacznie na jasności matrycy pawie niezauważalnie, ale zato mamy tanim kosztem efekt matowej matrycy.